درباره پاتایا

0

تصاویر شهر پاتایا

مینی سیام

مینی سیام مکانی در مرکز شهر پاتایا میباشد که ماکت هایی از آثار باستانی کشورهای مختلف جهان را در آنجا در سایز کوچک برای گردشگران کشور تایلند گردآورده شده است.این آثار که به دست هنرمندان تایلندی ساخته شده اند، شامل بناهایی چون برج ایفل، کاخ کرملین، کاخ الیزه، برج پیزا، طاق نصرت، کاخ پادشاهی تایلند و هم چنین تخت جمشید (پارسه) صدها معماری زیبای دیگر از سرتاسر جهان می شوند. مینی سیام اولین مجموعه مینیاتوری کشور تایلند و سومین مجموعه مینیاتوری بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان است

دنیای زیر آب

دنیای زیر آب پاتایا بزرگترین و مدرنترین آکواریوم آسیا و از مهمترین جاذبه های تایلند میباشد که در جنوب پاتایا قرار دارد. این آکواریوم به شکل تونل استوانه ایی شیشه ای است که 100 متر طول دارد و با قدم زدن در این تونل میتوان بیش از 4000 موجود آبزی در 200 گونه مختلف را مشاهده کرد.

خانه مقدس

یکی از جاذبه های گردشگری تایلند که برای اهالی این کشور و البته برای بسیاری از توریست ها شناخته شده و مقدس است، جاذبه ای به نام خانه مقدس حقیقت است.ایده ی طراحی اصلی آن بر اساس افکار تایلندی های قدیم صورت گرفته است. مجمسه های زیبایی روی این بنا ساخته شده است و با حکاکی شکل پیدا کرده است که این خود به زیبایی بنا کمک کرده است.

معبد وانسانگ وارارام

معبد وانسانگ وارارام از نظر طراحی و ساختار دارای ویژگی های منحصر به فردی است برای نمونه اگر به ساختمان آن دقت کنید متوجه می شوید که از معماری مدرن در طراحی آن استفادع کرده اند. این معماری تلفیقی از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است. بیشتر اهالی پاتایا و حتی برخی از توریست ها از این مرکز برای مدیتیشن استفاده می کنند چرا که اعتقاد دارند آرامش خدایگان به آرامش آنان می انجامد!

خیابان واکینگ استریت

نام خیابانی معروف و توریستی در شهر پاتایا در کشور تایلند است. اکثر حاشیهٔ این خیابان را کاباره‌ها و دیسکوها تشکیل می‌دهد که به همین سبب مورد توجه بسیاری از توریست‌ها قرار گرفته است. تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در واکینگ استریت از ساعت ۶ غروب ممنوع است. همچنین این خیابان توسط «پلیس توریست» محافظت می‌شود.

ساحل ناکیوا

این ساحل شمالی ترین و آرام ترین ساحل از جمله سواحل پاتایا است این ساحل از سایر سواحل پاتایا کوچکتر است و به اندازه آنها پیشرفته نیست . این ساحا نیز مانند ساحل Jomtien خانوادگی و دوست داشتنی است این محل مکان مناسبی برای موج سواری است و امکانات آن در محل قابل کرایه است.

ساحل جامتین

این ساحل در قسمت جنوبی شهر پاتایا و در قسمت اصلی شهر و حد فاصل کوه Pratumnak است . این ساحل یک منطقه تفریحی و گردشی است که شامل ساحل و هتلهای متفاوت ویلاهای گوناگون رستورانها و فروشگاههای متفاوت است. شما در این ساحل انواع فعالیتهای وزشی و تفریحی مانند قایقهای تفریحی جن اسکی کایت بالن و سایر وسایل تفریحی را پیدا می کنید.

همین الان

تور خودتو بساز